Проєкти

Школа як осередок розвитку громади

Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» розпочинає реалізацію проекту «Школа як осередок розвитку громади», метою якого є підвищення потенціалу загальноосвітніх навчальних закладів із метою забезпечення якісної інклюзивної освіти з активним залученням громад у рамках поточних процесів реформування, зокрема, оптимізації шкільної мережі та розвитку підприємництва.

Проект впроваджуватиметься Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта впродовж 2017 – 2019 рр.

Проект спрямований на досягнення двох головних цілей, які були визначені в результаті аналізу попередніх проектів в рамках програми «Школа як осередок розвитку громади», що були реалізовані протягом останніх десяти років, а також з урахуванням сучасних змін у напрямі децентралізації управління:

 1. Розроблення та презентація Індексу Інституційної Спроможності як інструменту оцінювання та розвитку навчального закладу.
 2. Представлення підприємництва як однієї з найважливіших компетентностей, яка може бути включена в шкільну програму та позакласні заходи (шляхом створення шкільних клубів підприємництва).

Очікувані результати:

 • Розроблення нового механізму оцінювання та самооцінювання загальноосвітніх навчальних закладів на основі міжнародних стандартів якості діяльності громадсько-активної школи та Індексу Інклюзії шляхом розроблення та пілотування Індексу Інституційної Спроможності (ІІС).
 • Розроблення необхідних нормативних документів із метою представлення та включення ІІС в систему освіти.
 • Створення системи для розвитку школи на основі моніторингу та самооцінювання, а також на основі планів трансформації школи.
 • Активне залучення всіх учасників шкільного життя та місцевих громад до процесів оцінювання та розвитку школи.
 • Запровадження підприємницької компетентності в рамках шкільної програми, позакласної роботи та житті місцевих громад за допомогою проектного підходу.
 • Створення шкільних клубів підприємництва.
 • Обмін найкращими практиками створення шкільних клубів підприємництва шляхом їх поширення через мережу громадсько-активних шкіл, а також створення Е-платформи з обміну досвідом.
 • Розроблення та реалізація міні-проектів шкільними клубами підприємництва.
 • Розроблення та поширення посібника з впровадження ІІС та підприємництва.

Новини проекту:

Агенція дозвілля «Смайл» – урочистості, дитячі дні народження, свята для громади у школі (Піщанське навчально-виховне об'єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»)

Проект «Сортуємо сміття – крокуємо до чистого довкілля» шкільного клубу соціального підприємництва «Ключ до успіху» навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.- дошкільний навчальний заклад с. Великі Гаї» Великогаївської сільської ради

Шкільний клуб підприємництва «FutureGo» та проект «Smart spacе» ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з поглибленим вивченням англійської мови м. Івано-Франківськ

Культурно-просвітницький центр «VARtо» Старогвіздецького НВК Коломийської районної ради

Шкільний клуб соціального підприємництва «Абетка успіху» Піщанське навчально-виховне об'єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»

Проект «Медіа-центр «Місто можливостей» Бучанської Української гімназії

Економічний клуб Бучанської Української гімназії «Велика сімка»

Учні Великогаївського соціального клубу підприємництва мають «Ключ до успіху»

Місія Всеукраїнського фонду "Крок за кроком":

 • сприяння втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій;
 • ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях;
 • залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.