Проєкти

Психосоціальна підтримка дітей та батьків у Сумській області через систему освіти

Проект спрямовано на посилення спроможності дітей віком від 6 до 14 років досягти стійкого та практичного відновлення психічного здоров’я шляхом надання персоналізованої, інклюзивної та гендерно-чутливої підтримки у відповідь на надзвичайні ситуації, спричинені війною

Місце реалізації проекту: територіальні громади Сумської області (місто Суми, Лебединська громада, Тростянецька громада) 

Проект буде спрямований на посилення потенціалу психологів та вчителів закладів загальної середньої освіти Сумської області (місто Суми, Тростянецька та Лебединська територіальні громади)

Заходи:

  1. Тренінг для психологів з питань психосоціального супроводу та психічного здоров’я. Цей тренінг створить основу для кращого розуміння проблем психічного здоров’я, допоможе учасникам краще зрозуміти потреби дітей, визначити кризові ситуації та надати пряму підтримку.
  2. Наставницька підтримка/підготовка психологів до групових та індивідуальних занять з дітьми та дорослими (може проходити у змішаному форматі навчання в залежності від зовнішніх факторів).
  3. Тренінг для педагогів закладів загальної середньої освіти з питань психосоціальної підтримки дітей, батьків та піклування про власне психічне здоров’я.
  4. Надання послуг психічного здоров’я учням, педагогам та батькам.

Місія Всеукраїнського фонду "Крок за кроком":

  • сприяння втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій;
  • ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях;
  • залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.