Проєкти

Кола друзів

«Кола друзів» - підхід, розроблений для збільшення участі кожної дитини будь-якого віку, яка відчуває труднощі в школі через особисту кризу, зухвалу поведінку по відношенню до себе або інших.

Методика «Кола друзів» реалізується в рамках проекту «Створення інклюзивного безпечного середовища в навчальних закладах і громадах», що впроваджується Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та Фонду «Інститут Відкритого Суспільства».

Метою проекту «Створення інклюзивного безпечного середовища в навчальних закладах і громадах» є забезпечення підтримки дітям внутрішньо переміщених сімей дошкільного і молодшого шкільного віку шляхом використання методик «Кола друзів» і «Лялька як персонапедагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини» та реалізації міні-проектів, спрямованих на вирішення проблем місцевих громад з активним залученням самих громад.

Термін реалізації проекту: 01 листопада 2015р. – 29 грудня 2016р.

Завдання проекту: навчання методиці «Кола друзів» команд загальноосвітніх навчальних закладів у Дніпропетровської, Запорізької, Луганської та Харківської областей (навчальна підготовка педагогів та психологів ЗНЗ, викладачів (методистів) обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти) з метою представлення методології, яка дає змогу подолати чинники, що ведуть до ізольованості й сегрегації індивідуального учня зі шкільної спільноти. «Кола друзів» - підхід, розроблений для збільшення участі кожної дитини будь-якого віку, яка відчуває труднощі в школі через особисту кризу, зухвалу поведінку по відношенню до себе або інших.

Учасники проекту:

Очікуванні результати:

В результаті реалізації проекту очікуються наступні результати:

Кількісні результати:

  • 32 вчителі початкових класів використовуватимуть методику «Кола друзів» як підхід, розроблений для збільшення участі кожної дитини будь-якого віку, яка відчуває труднощі в школі через особисту кризу, зухвалу поведінку по відношенню до себе або інших.
  • 10 викладачів (методистів) 5 обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти зможуть надавати додаткову методичну підтримку та поширювати методику «Кола друзів» серед інших загальноосвітніх навчальних закладів області.
  • 12 представників обласних/міських центрів психологічної служби зможуть надавати додаткову методичну підтримку та поширювати методику «Кола друзів» серед інших загальноосвітніх навчальних закладів області.
  • Результати проекту буде висвітлено під час національної конференції, що відбудеться в листопаді 2016 року, регіональних круглих столів, а також через веб-сайти Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».
  • Видано посібник «Кола друзів», а також успішні історії проекту (кейс-стаді).

Якісні результати:

  • Діти у 9-ти загальноосвітніх навчальних закладах братимуть участь в підтримці інших дітей, які мають труднощі.
  • Впевненість сімей внутрішньо переміщених осіб у вирішенні їх проблем і потреб разом з іншими членами громади.
  • Результати проекту будуть зібрані і поширені через обласні інститути післядипломної педагогічної освіти з метою поширення на інші області України.

Довготривалі результати:

  • Емоційна грамотність, усвідомлення інклюзивних цінностей, індивідуальних відмінностей дітей молодшого шкільного віку і поваги до різноманітності.
  • Впевненість дітей молодшого шкільного віку щодо визначення і підтримки один одного в подоланні труднощів в своєму житті.
  • Розвиток впевнених громад, повага до різноманіття всіх членів місцевої громади.

Новини проекту:

Семінар з питань методики «Кола друзів»

Використання методології «Кола друзів» в комунальному закладі освіти Жовтоводській середній загальноосвітній з профільними класами школі №8

Крок за кроком створюємо кола друзів

У навчальних закладах м. Жовті Води створюють інклюзивне безпечне середовище для дітей

«Кола друзів» крокують до громадсько активних шкіл м. Перещепине Дніпропетровської області

Участь загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області у проекті «Створення безпечного інклюзивного середовища в навчальних закладах і громадах»

Реалізація проекту «Створення безпечного інклюзивного середовища в навчальних закладах і громадах» у Глушківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Куп'янської районної ради Харківської області

Поширення досвіду проекту «Створення безпечного інклюзивного середовища в навчальних закладах і громадах» в практику роботи загальноосвітніх закладів Харківщини

Наставницькі візити до загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області – учасників проекту «Створення інклюзивного безпечного середовища в школах і громадах»

Звіт про роботу в рамках проекту «Кола друзів»

Місія Всеукраїнського фонду "Крок за кроком":

  • сприяння втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій;
  • ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях;
  • залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.