Курси

Конкурсний відбір на фасилітований онлайн-курс “Почути голос дитини: культура демократії в дошкіллі”

Професійна і креативна тренерська команда «Демократичної школи» вже підготувала й актуалізувала завдання та матеріали, котрі допоможуть у повсякденній роботі ЗДО вже зараз.

Чому варто прийти на курс?

набір ДО лютии 2023 3.02 gimppng

Майже 800 заявок надійшло від педагогів дошкілля під час першого набору учасниць/-ків курсу “Почути голос дитини…”, що відбувся наприкінці 2022 року. Цілеспрямовані і вмотивовані команди учасників та тренерів не зупинили ні проблеми зі звʼязком, ні відключення електрики, ні повітряні тривоги, й усі 12 груп успішно завершили навчання.  

Скористайтесь і ви нагодою повчитися новим підходам креативно й інноваційно. Наш курс включає онлайн-компонент, який ще недавно зовсім здавався неможливим і невідповідним для потреб дошкілля. Ми підібрали саме ті ресурси, які стануть в нагоді  для роботи з дошкільнятами та їхніми родинами.

Курс покликаний допомогти педагогам дошкілля адаптуватися до змін, передбачених оновленим Базовим компонентом дошкільної освіти.

 • Як спілкуватися та взаємодіяти на засадах взаємної довіри й поваги, розвиваючи співпрацю дитсадка, родини та громади?
 • Як допомогти дітям вже з наймолодшого віку пізнавати й цінувати багатоманіття?
 • Як створити умови, щоб кожна дитина була почутою, мала право на самовираження, повагу і рівне ставлення? 

Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в процесі навчання разом з колегами та тренер(к)ами. 

Навчання на курсі допоможе спланувати педагогічну діяльність, пояснить як формувати соціально-громадянські компетентності дітей дошкільного віку та розвивати культуру демократії у закладі дошкільної освіти. 

Слухачі курсу також познайомляться з досвідом колег з різних європейських країн, які презентують можливі приклади створення доступного, безпечного, розвивального середовища, залучення батьків, участі дітей та батьків у житті дитячого садка.

Ми будемо ділитися досвідом, вчитися розвивати громадянські компетентності у дітей дошкільного віку, рефлексувати над тим, що вдається, а що потребує удосконалення. 

Для кого цей курс?

 • для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти (адміністраторів, вихователів, практичних психологів).

Для кращої реалізації змісту курсу на практиці радимо залучити колег зі свого закладу освіти до проходження курсу. Подача заявок командою з кількох осіб буде перевагою при відборі. 

Що ми пропонуємо?

Змішаний курс, що складається з навчальних модулів для самостійного опрацювання та фасилітованих онлайн-зустрічей для спільної роботи та рефлексій. 

Тривалість навчання: 6 тижнів 

Курс передбачає: 

 • Участь у одинадцяти фасилітованих онлайн-зустрічах  з тренер(к)ами двічі на тиждень (13:00 - 14:30)
 • Опанування теоретичного матеріалу
 • Виконання практичних завдань
 • Роботу в групах
 • Обговорення на форумі
 • Проведення спільних рефлексій
 • Проходження фінального тесту

Коли?

Початок роботи: 27.02.2023 року. Завершення курсу: 09.04.2023 року 

Тривалість курсу: 6 тижнів

Де? 

Навчальні матеріали розміщені на платформі онлайн-навчання Європейського центру ім. Вергеланда.  Доступ отримають зареєстровані учасники/учасниці курсу.

 Які умови участі? 

 1. Наявність доступу до Інтернету і комп'ютера з увімкненими камерою і мікрофоном у кожного/-ої учасника/-ці. Підключення за допомогою мобільного телефона обмежить можливість використання деяких навчальних ресурсів та взаємодію в групах.
 2. Присутність на всіх фасилітованих зустрічах з тренерками (нагадуємо, що маємо зустрітися 11 разів).
 3. Виконання домашніх завдань між онлайн-зустрічами.
 4. Мотивація до змін.

 Як зареєструватися?

Заповніть анкету  до 19 лютого 2023 року до 23:59. 

Результати відбору будуть повідомлені до 23 лютого 2023 року. 

Що отримають учасники й учасниці після успішного завершення курсу?

 • сертифікат про 30 годин підвищення кваліфікації (1 кредит ЄКТС) за умови проходження від 81% до 100% курсу (виконання завдань та присутність на 8-10 онлайн-зустрічах);
 • сертифікат про 15 годин підвищення кваліфікації (0,5 кредиту ЄКТС) за умови проходження від 60% до 80% курсу (виконання завдань та присутність на 6-8 онлайн-зустрічах);

Запрошуємо на навчання!

 

Курс розроблено в рамках Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», що реалізовується Європейським центром ім. Вергеланда та Міністерством освіти і науки України у партнерстві з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив” та  Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» й фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії

Місія Всеукраїнського фонду "Крок за кроком":

 • сприяння втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій;
 • ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях;
 • залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.