Місія Всеукраїнського
фонду "Крок за кроком"
сприяти втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.
Місія Фонду виконується шляхом реалізації програм:
Сайти проектів Фонду
Facebook
Тендерні оголошення

Навчальний візит до м. Одеса

05.07.2018

 

2 та 3 липня в рамках заходів з обміну досвідом країн-членів ISSA українська мережа REYN-Україна проводила навчальний візит до м. Одеса.

Ромські діти продовжують залишатися найбільш незахищеною групою серед вразливих груп дітей в Україні. Вони не мають рівного та недискримінаційного доступу до освітніх, культурних, соціальних та медичних послуг у порівнянні з іншими дітьми. Це особливо критично, враховуючи, що ранні роки є вирішальним періодом у розвитку дитини. У країнах з високим відсотком ромського населення, таких як Сербія, Словаччина, Італія та ін., такі проблеми виникають також. Тому доцільно об'єднати представників цих країн, щоб поділитися своїм досвідом із застосування різних адвокаційних інструментів, спрямованих на інтеграцію ромів, зокрема кампаній, пов'язаних з ромськими дітьми та їхніми сім'ями.

Відповідно до однієї із стратегічних цілей Міжнародної асоціації «Крок за кроком» - адвокація та захист раннього дитинства для всіх дітей, особливо з найбільш вразливих груп - країни мають зосередити увагу на освітніх питаннях.

Кожного року організації-члени Міжнародної асоціації «Крок за кроком» розпочинають нові проекти та ініціативи, спрямовані на заохочення антидискримінаційної політики у сфері освіти та соціального забезпечення для ромських дітей. Вони також обговорюють досягнення та критерії реалізації національних стратегій. Внаслідок цього кожна з країн-учасниць накопичила значний обсяг досвіду та найкращих практик у роботі з ромськими громадами, які повинні бути висвітлені на міжнародному рівні для країн-учасниць.

Досвід Італії збагачений низкою вдало проведених адвокаційних кампаній, спрямованих на забезпечення якісної освіти, підвищення рівня обізнаності щодо вакцинації та профілактиці розповсюджених захворювань серед ромських громад. Крім того, італійські колеги  - координатор мережі REYN-Italy Карло Стасолла та керівник сектору захисту прав людини Асоціації Лугліо 21 Марко Занне  - мають неабиякий досвід по роботі з асистентами вчителя та просуванню успішних практик на місцях.

Представниця із Словаччини, Еріка Сабоова, презентувала  програмну діяльність Фонду відкритого суспільства Словацької республіки, головним пріоритетом у роботі якої є також обстоювання інтересів соціально вразливих груп, особливо ромських громад.

Візит з обміну досвідом був реалізований ВФ «Крок за кроком» за підтримки Міжнародної асоціації «Крок за кроком». Під час заходу учасникам запропонований візит у с. Нерубайське та с. Корсунці, де проживають великі ромські громади. Відтак, колеги з інших організацій мали змогу побачити умови проживання ромських родин та особисто поспілкуватися із активними членами громади та місцевими правозахисниками.

У продовження теми адвокаційної діяльності учасники взяли участь у круглому столі «Адвокація та правові можливості для ромської громади: перспективи, виклики, кращі практики». Під час заходу іноземні колеги презентували правозахисний напрям діяльності своїх організацій, розповіли про соціальні, культурні, освітні та медичні аспекти щоденного життя ромів країн ЄС. У свою чергу, координатор мережі REYN-Україна, Елеонора Кулчар, презентувала роботу з адвокації в м. Ужгород та основну діяльність мережі в Україні.

03 липня представники REYN-Італія та REYN-Словаччина приєдналися до проведення тренінгової діяльності «Школа адвокації», яка проходила у м. Одеса для членів української національної мережі REYN. 

Такий досвід дозволяє розглядати нові можливості та перспективи вирішення існуючих проблем, з якими стикаються ромські громади у всіх країнах Європи. Крім того, представлення міжнародного досвіду з адвокації, є доречним, необхідним та цінним ресурсом для українських активістів, правозахисників та всіх осіб, які небайдуже майбутнє дітей ромської громади.

Ім'я:
E-mail:
Ваше ім'я*:
Ваш E-mail*:
Організація:
Ваш телефон:
Тема листа*:
Зміст листа*: