Місія Всеукраїнського
фонду "Крок за кроком"
сприяти втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.
Місія Фонду виконується шляхом реалізації програм:
Сайти проектів Фонду
Facebook
Тендерні оголошення

Олена Гулько «Раджу всім школам обов’язково впроваджувати громадянську освіту. Це наш обов’язок!»

08.06.2018

 

Інтерв’ю з вчителькою першого класу Оленою Гулько Вінницької ЗОШ №25 на тему впровадження громадянської освіти в початковій школі в Україні

Діти мають вчитися існувати у суспільстві з найпершого дня свого життя. І саме для цього кожного дня у нас проводяться ранкові зустрічі -  це приємні побажання, теплі слова, обійми. Ми можемо з дітками спілкуватися на рівні. Вони мислять, думають як не образити свого товариша, як зробити йому приємне. Навіть наші ігри, коли ми обмінюємося подарунками. Ми звикли до того, що ми робимо щось собі, а їм було цікаво зробити якусь поробку і комусь подарувати, сусіду наприклад. І вони не робили її як небудь, а старались!

На початку було дуже складно об’єднувати дітей в групи. Вони не хотіли змінювати свої місця. Був випадок. Об’єднуємся ми в групи, і одному хлопчику треба змінити своє місце. І от він переходить в нову групу, а за собою тягне свій портфель, уявляєте?! Тому прийшлось на зборах розмовляти з батьками, щоб налаштовували своїх дітей, що вони не будуть сидіти постійно на одному місці, що ми будемо і танцювати, і співати, і сидячої роботи в нас не буде.

Була ідея долучити батьків до громадянської освіти. Відразу як приїхали після тренінгу, але не реалізували її. Тому це в планах на наступний рік. А хотіла я з ними провести ранкові зустрічі, з побажаннями, з хмарками, що були на тренінгах, щоб вони вільно висловлювались. Бо нам, дорослим, важко це робити. Ми закомплексовані, боїмося, що про нас подумають. А діти залюбки обіймаються, придумують слова побажання. А коли діти з такого віку не бояться висловитися, то їм потім в житті буде набагато легше.

Раджу всім школам обов’язково впроваджувати громадянську освіту. Це наш обов’язок! Вчитель зобов’язаний прививати громадянську освіту учням, він повинен зі свого боку робити певні кроки, щось змінювати в житті дитини. Я думаю, що в майбутньому у нас будуть більш розкуті діти та вчителі. Мені вже легше працювати за новими стандартами. А як згадаю, як все починалося… Така скутість. В ці групи об’єднуємо, а як це складно було. Я бачу, що вчителям так само важко, як мені було на початку. Але вони працюють над собою, вони приходять до нас на уроки, дивляться на процес навчання, ми даємо їм наробки фонду «Крок за кроком», програми навчальних тижнів, щоб вони ознайомлювались. Тому дуже сподіваюсь, що це матиме свої плоди. Хочеться, щоб не було цієї старої системи, цих парт, цієї дошки.

Ім'я:
E-mail:
Ваше ім'я*:
Ваш E-mail*:
Організація:
Ваш телефон:
Тема листа*:
Зміст листа*: