Місія Всеукраїнського
фонду "Крок за кроком"
сприяти втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.
Місія Фонду виконується шляхом реалізації програм:
Сайти проектів Фонду
Facebook
Тендерні оголошення

Навчальна поїздка в Словаччину

15.12.2017

 

З 08 по 11 грудня 2017 року відбувся офіційний навчальний візит представників освітніх закладів України до Словацької Республіки. Метою візиту було отримати досвід впровадження методики з розвитку соціальних навичок та фінансової грамотності - Aflatoun для ЗНЗ та Aflatot для ДНЗ в освітніх закладах Словаччини.

Крім того передбачалось ознайомитися з досвідом роботи освітніх навчальних закладів Словаччини з  дітьми ромської національності.

Розуміючи необхідність раннього освітнього втручання та навчання фінансовій грамотності та соціально необхідних навичок, організація Aflatoun розробила програму, яка охоплює 3 напрями: Aflatot – для дітей віком від 3 до 6 років, Aflatoun – для дітей віком від 6 до 14+ років та Aflateen - для учнів 14-23+ років.

Досвід Словаччини представлений впровадженням програми Aflatot. Основними модулями програми є наступні 5 модулей:

 • Розуміння себе та дослідження (пізнавальна діяльність)
 • Права та відповідальність
 • Заощадження та витрати
 • Планування та бюджетування
 • Соціальне та фінансове підприємництво

Кожний модуль має спеціальну інформаційно-наочно літературу, розроблену спеціально під дитячий вік. Основні тематичні напрями :

 • Ти, я та Aflatoun: створення позитивного відчуття благополуччя та ідентичності
 • Я та моя родина: піклування про тих, кого ми любимо
 • Я та мої друзі: взаємна допомога
 • Я та моя громада: живемо та працюємо разом
 • Я та гроші: збираємо, витрачаємо та ділимося
 • Керівництво для батьків.

11 грудня відбувся польовий навчальний візит у мікро-район Кошице - Лунік ІХ, який є відокремлений соціально та економічно депресивним  поселенням ромів. Дитячий садок тут почав існувати з 1969 року, коли було створено 4 групи денного перебування. Сьогодні тут навчаються 111 ромських дітей.Групи є змішаними, від 3 до 6 років, з метою покращення адаптації дітей до умов садочку, щоб брати і сестри перебували в одних групах. Всі вихователі навчилися ромської мови. Багато уваги приділяють дитячій творчості та малюнкам. Найцікавіші картини продаються, а на отримані кошти покривається різниця в обов’язкових  щомісячних платежах. Садочок бере участь у різних проектах, програмах та інших ініціативах, з метою посилення своїх можливостей, надання якісних освітніх послуг та покращення соціального стану та умов інтеграції для ромських родин.

 Практика обміну досвідом між нашими країнами є неоціненним досвідом та допомогою для подальшої співпраці із представниками ромської національності в Україні.

Ім'я:
E-mail:
Ваше ім'я*:
Ваш E-mail*:
Організація:
Ваш телефон:
Тема листа*:
Зміст листа*: